Nasza historia

Zaczęła się w 1990 roku.

Sklep ogrodniczy „Dymka” przy ul. Staszica w Słupsku działa od ponad 30 lat. Pod koniec lat osiemdziesiątych, na fali jaką niosła ze sobą tak zwana „ustawa Wilczka”, postanowiliśmy wraz z bratem Bogusławem zająć się handlem. W byłych pomieszczeniach biurowych Spółdzielni Ogrodniczo-Pszczelarskiej powstawała przyszła „Dymka”.

Ogrodniczy Dom Handlowy „Dymka” jest firmą rodzinną. Od najmłodszych lat cała trójka moich dzieci – córa Karolina i dwóch synów Bartosz i Adam, sekundowało mi dzielnie przy wszelkiego rodzaju remontach i prowadzeniu sklepu.

Wierzymy w indywidualne podejście do Klienta. Każdemu klientowi staramy się doradzić. Myślę, że jest to przewaga małych sklepów ogrodniczych, a właściwie małych sklepów specjalistycznych w ogóle, bo tu nie tylko klienci sięgną towar z półki, podejdą do kasy i zapłacą, ale mogą też poradzić się, porozmawiać. To ważne, bo przecież doświadczenia nie zdobywa się w jeden dzień – a my chętnie dzielimy się naszym kilkudziesięcioletnim doświadczeniem w uprawie roślin. 

Od jakiegoś czasu wzrasta świadomość o ekologii i zdrowym odżywianiu, a to oznacza też samodzielną uprawę roślin. Niestety, wiedza o tym powoli zanikała przez ostatnie lata, bo zwyczajnie nie mieliśmy potrzeby „uprawy roli”- wszystko było dostępne w sklepach spożywczych. Teraz się okazało, że to jednak nie to samo i że marchewka z własnego podwórka smakuje jednak najlepiej. Mam nadzieję, że jak najwięcej młodych doceni smak „swojego” pomidora oraz piękno własnego ogródka. A wszystkim tym, którzy do ich uprawy będą potrzebowali narzędzi i rady, służymy pomocą.

Zygmunt Chojnowski, właściciel

dymka historia
5/5
Wspaniała, kompetentna obsługa, przystępne ceny, pełen asortyment towaru. Sklep z dłuuuugimi tradycjami - chyba około 40 lat.

Szeroki wybór artykułów ogrodniczych

Scroll to Top
Przewiń do góry